פרוייקט הרחבת ביה"ס זומר

פרוייקט הרחבת ביה"ס זומר

פרוייקט הרחבת בית ספר זומר - סיימנו וחזרנו הביתה - שד' למדן 1 רמת גן

במהלך ארבע וחצי השנים האחרונות הושקעו מאמצים רבים הן של עיריית רמת גן והן של הורים ומורים בבית הספר, כדי לאפשר לנו להשלים את החזון החינוכי של בית הספר – יצירת רצף חינוכי מכיתה א' ועד  י"ב.

לפני כשנתיים קיבלנו אישור ממשרד החינוך להקמת תיכון הצומח מתוך בית הספר היסודי. בעקבות אישור התיכון,  התקבל אישור משרד החינוך לבינוי נרחב בשטח בית הספר. בסופו של תהליך הבינוי נזכה למבנה משופץ ומונגש היכול להכיל 24 כיתות אם, ובו חדרי ספח המותאמים לדרישות הפדגוגיות של בית ספר ולדורף. גם חצר בית הספר תשופץ כאשר לכיתות א'-ב' תוקצה חצר נפרדת אליה ניתן יהיה לצאת מתוך הכיתות.

יש לציין כי הפרויקט כולו, ובכלל זה הפתרון לתקופת הבינוי,  מנוהל ע"י עיריית ר"ג ובאחריותה וממומן ע"י העירייה ומשרד החינוך.

בשנתיים האחרונות, מאז האישור לבינוי, נעשתה עבודת תכנון יסודית של בית הספר העתידי, בהתחשב בייחודיות בית הספר ובצרכים הפדגוגיים שלו. התכנית היא לבנות בניין נוסף בן שלוש קומות (על עמודים) שיחבר בין המבנה המרכזי של בית הספר בו לומדות היום רוב כיתות היסודי ובין בניין המנהלה וכיתות התיכון.  מצורף קובץ המכיל הדמיה של בית הספר בגמר הבנייה. תכנית הבנייה מטפלת גם בנושאים בטיחותיים במתחם כולו - כמו הוספת גרמי מדרגות חרום, מרחבים מוגנים קומתיים המתוכננים לספק מענה לכל ילדי בית הספר ונגישות.

הבניה החלה במהלך חופשת הקיץ 2014.

במסגרת ההערכות לתקופת הבינוי (הצפויה להמשך כשנתיים), ומתוך רצון לשמור על סביבת לימודים מיטיבת עבור כל ילדי בית הספר, הוחלט כי במהלך תקופת הבינוי, ילמדו כיתות א' – ה' בסמינר ברמת אפעל.

כיתות ו'- ח' וכיתות התיכון עברו ללמוד במתחם ברחוב עוזיאל ברמת גן למשך שנה"ל תשע"ו.

במסגרת ההערכות, הוקם צוות מלווה בו חברים נציגי בית הספר, ועד העמותה והורים שמטרתו ללוות ולסייע בניהול הפרויקט המורכב על כל היבטיו – לוגיסטיקה, בטיחות, הסעות, תקשורת עם ההורים וכו'.

תקופת הבנייה תהיה תקופה מאתגרת בחיי בית הספר ודורשת התגייסות ואורך רוח מכלל הקהילה. אנו בטוחים כי המאמץ המשותף יחזק את קהילת בית הספר בכל המובנים ובסופו של דבר כולנו נהנה מפירותיו.

במהלך תקופת הבניה ישלחו מעת לעת עדכונים אודות התקדמות הפרויקט.

ובמקביל ירוכז כל המידע בנושא באתר בת הספר.

 כדי לתת מענה מיטבי לשאלות ופניות של הורים, נפתחה תיבת מייל אליה ניתן לשלוח פניות, שאלות והצעות.. הפניות יקבל התייחסות מהר ככל שניתן על ידי צוות תקשורת והצוות החינוכי, על פי העניין. כתובת המייל: zomer4u@gmail.com