הקהילה

הקהילה

סביב בית הספר והגנים נוצרת קהילת משפחות מגוונת המתאפיינת בהסכמה רחבה בנושא החינוכי, ביחסים חברתיים ואישיים קרובים ובנכונות לפעול למען הצלחת היוזמה.

הכרת עקרונותיו של חינוך ולדורף והסכמה עם דרכו החינוכית מהווים מעטפת בטחון לילדים ומעצימים את העבודה החינוכית הנעשית בכיתה.

ההורים משתתפים בפורום בית הספר המתכנס פעמים אחדות בשנה כדי לדון בנושאים מגוונים הקשורים בתפקוד בית הספר ובדרכו החינוכית. הם נוטלים חלק, לצד הצוות החינוכי, בצוותי עבודה שונים המרכיבים את המבנה הארגוני והניהולי של בית הספר.

ההורים תורמים את חלקם גם בארגון פעילויות מחוץ לשעות הלימודים - מועדונית בית הספר, טיולים, הרצאות, חוגים, סדנאות יצירה בסמוך לחגים ועוד.

חלק מן הפעילויות והמפגשים הללו פתוח גם להשתתפותן של משפחות הילדים בגני העמותה, והפעילות המשותפת תורמת כמובן להתרחבותו ולהעמקתו של מעגל הקהילה.

להורי בית הספר והגנים ישנו תפקיד מרכזי בארגון יריד האביב השנתי. היריד מתקיים בסיומה של תקופת הכנות ארוכה ותוססת, שבה נוטלים כולם חלק - ילדים, גננים, מורים והורים.

ילדי הכיתות הגבוהות משתתפים בפעילויות קהילתיות שונות: מפגשים מוסיקליים בבית האבות הסמוך לבית הספר, התנדבות במועדונית ובבית מחסה של בעלי-חיים ועוד.