בית ספר תיכון

בית ספר תיכון

תיכון זומר

 

שם ביה"ס: בית הספר התיכון "זומר"

המנהלת: רחל האן

מזכירת ביה"ס: יפעת מלמד

מספר טלפון: 03-75854305

מספר פקס:  03-7585431

כתובת: שד' למדן 1 (פינת הרצל) רמת גן.

תחבורה ציבורית: קו 67, 57,52 וכל קו שמגיע לביאליק או ז'בוטינסקי פינת הרצל

Email: waldorfhigh@gmail.com

אתר: http://www.waldorf.org.il

מפגש מתעניינים 1/10/14 יום רביעי בשעה 18:00

 

מי אנחנו?

בית הספר תיכון  זומר החל את פעילותו בשנת 2011 מתוך שאיפה להגשים את עקרונות חינוך ולדורף, ולהתאימם למציאות הישראלית של המאה העשרים ואחת.  

צוות המורים בבית הספר התיכון מבקש ליצור מרחב חינוכי חי שמעודד צמיחה והשתנות.  אנו  מאמינים שבכל אדם צעיר טמונים כוחות נסתרים, ותפקידנו כמבוגרים לסייע לו לגלותם.  כל אדם בעינינו הוא ישות שלמה ולכן הלימודים בבית הספר  פונים לפיתוח כוחות החשיבה, להעצמת  עולם הרגש ובאותו זמן מעודדים כוחות של רצון ועשייה.

חשוב לנו לתת יחס אישי לכול תלמיד, להיות בשיחה מתמדת מתוך כבוד ועניין.  אנו מאמינים שלכיתה כמרחב חברתי חם ותומך יש חשיבות רבה,  לכן אנו מקדישים זמן להיכרות הדדית אמיתית, לפיתוח הקשבה וערנות חברתית. כמו כן חשוב לנו שהתלמידים יכירו מציאות רחבה יותר ויהיו מעורבים בחברה הישראלית ובעולם שסביבנו.

 

מה לומדים אצלנו?

למידה עיונית

בלמידה העיונית הכללית אנו מכינים את התלמידים לתעודת בגרות מלאה ומקדישים לכך תשומת לב רבה. כבית-ספר קטן, יש מגוון מצומצם של הרחבות. בתשע"ד תלמידים יכלו להרחיב ל-5 יח"ל בפיזיקה, גאוגרפיה, מתמטיקה ואנגלית. אנו יודעים כי אפשר להפוך את הלימוד עצמו למקור של עניין, ואנו מתאמצים בדרכי לימוד מגוונות להפוך את המפגש עם המקצועות השונים להתרחשות מרתקת ומשמעותית עבור התלמידים, כזאת הנוגעת בשאלות עמוקות ומעוררת סקרנות.

התחום האמנותי

לאומנות חלק חשוב בחיי בית הספר. להבנתנו כל אדם, ואין זה משנה מה מידת כישרונו הטבעי, מתחנך בזכות פעילות אומנותית. הלימודים בתיכון כוללים התנסות אומנותית בשירה, בציור, בפיסול ובצורפות. בנוסף מעלים התלמידים במהלך התיכון שתי הצגות באורך מלא לאחר תקופת חזרות הנמשכת שלושה שבועות. התלמידים משחקים, שרים, מנגנים, יוצרים את התפאורה ואת התלבושות. הפעילות האומנותית המשותפת תורמת לכול תלמיד בהתפתחותו האישית והופכת לכוח מלכד ומחזק עבור הכיתה כולה.   

התחום החברתי

דגש מיוחד מושם על התחום החברתי. כחלק מפעילות זו אנו יוצאים במהלך השנה לטיולים רבים, שבוע עבודה, פעילויות ניווט בשטח וכן למפגשים עם אוכלוסיות שונות ומגוונות

עבודת גמר לתלמידי י"ב

אתגר מרכזי לתלמידים בכיתה י"ב הוא עבודת הגמר  העיונית והמעשית אותה נדרש כול תלמיד לעשות. העבודה נוגעת בתחום עניין אישי ודורשת מחקר מתמשך.. לקראת סוף השנה מציגים  התלמידים את עבודותיהם בתערוכה פתוחה ומגישים רפרטים בעל פה בפני קהל רחב.  

צוות ההוראה

עבור הצוות בתיכון זומר ההוראה אינה מקצוע בלבד אלא שליחות ודרך חיים.  אנו מאמינים כי המרחב שאנו יוצרים עבור התלמידים מאפשר להם להכיר טוב יותר את העולם בו הם חיים, לפגוש עצמם ולבטוח בכוחות הגדולים הטמונים בהם. כך, אנו מאמינים הם יוכלו בחייהם הבוגרים לממש את עצמם בצורה מלאה יותר, ובאותה עת גם ליצור סביבם מציאות חדשה, טובה יותר.